Co warto wiedzieć o nasionach marihuany?

Marihuana to roślina o bogatych właściwościach. Wyrasta z nasion, które dzielą się na różne gatunki. Ich uprawa może wymagać nieco odmiennego podejścia, gdyż każdej roślinie trzeba zapewnić odpowiednią temperaturę, dostęp do wody i “pokarm” w postaci nawozu. Ważne jest też odpowiednie nasłonecznienie, które zapewni roślinie wystarczające ciepło i warunki do przeprowadzenia procesu fotosyntezy. Jak przebiega uprawa marihuany? Jakie warunki są ważne, by marihuana mogła rosnąć?

1. Jakie są rodzaje konopi? Jak wyglądają?

2. Jakie są warunki uprawy nasion marihuany?

3. Jakich producentów konopi wybrać?

4. Gdzie zakupimy nasiona konopi?

Nasiona konopi umożliwiają uprawę konopi indyjskiej, która w ostatnich latach jest przedmiotem wielu badań. Naukowców interesują jej właściwości, wpływ na układ nerwowy i samopoczucie emocjonalne oraz inne cechy rośliny. Co powinno się wiedzieć na temat nasion konopi?

Jakie są rodzaje konopi? Jak wyglądają?

Na całym świecie rodzajów nasion konopi jest bardzo wiele, pochodzą z rodzaju roślin oleistych i włóknistych. Istnieją trzy gatunki konopi: konopie indyjskie (C.s. indica Lam.), dzikie (cannabis sativa ruderalis J.), konopie siewne (c. sativa L). Są to rozgałęzione, zielone krzaki. Feminizowane nasiona marihuany są rodzajem żeńskich kwiatostanów, z których powstaje dobrze znana marihuana. Otrzymuje się ją poprzez sztuczne zapylenie roślin żeńskich. Nasiona marihuany outdoor są gatunkiem, który jest hodowany na zewnątrz. Nasiona outdoor wyróżniają się przede wszystkim wysokimi plonami, które potrafią osiągnąć półtora kilograma.

Nasiona marihuany indoor przeznaczone są do hodowli w zamkniętych pomieszczeniach, mogą być uprawiane w szklarniach. Nasiona indoor zawierają związki chemiczne takie jak: THC, CBD, CBS, CBC, CBN. Wszystkie odmiany konopi mają szerokie zastosowanie, a ich uprawa jest dozwolona na określonych zasadach. Automaty lub autoflowering to nasiona marihuany, u których czas kwitnienia i kiełkowania nasion jest krótki i intensywny. Nasiona marihuany są wykorzystywane nie tylko do uprawy, ale i do celów kolekcjonerskich. W Polsce uprawianie wybranych odmian bez substancji narkotycznych jest legalne w przypadku osób pełnoletnich. Wyjątkiem jest posiadanie lub używanie nasion włóknistych. Z kolei Wielka Brytania ma największy rynek konopny w całej Europie. Zgodnie z brytyjskim prawem CBD jest legalne i nie podlega kontroli.

Jakie są warunki uprawy nasion marihuany?

Uprawa nasion konopi indyjskich jest dość specyficzna, gdyż rośliny te potrzebują przede wszystkim cienia w początkowej fazie wzrostu. Muszą mieć oczywiście dostarczoną wodę, idealną wilgotność oraz dostęp do umiarkowanej ilości słońca. Uprawa roślin żeńskich jest popularna na całym świecie z uwagi na to, iż występuje w nich kannabidiol. Na uprawę konopi indyjskich powinny zdecydować się osoby posiadające wolny czas, ponieważ potrzebują one ciągłej opieki.

Nasiona konopi indyjskich wymagają obniżonej wilgotności. Ziarna nasion in door do wzrostu potrzebują naturalnego światła. Marihuana typu indica różni się wzrostem podczas kwitnienia od nasion sativa. Indica jest to znany rodzaj konopi indyjskich, który w czasie wzrostu tworzy gęsty krzak, natomiast sativa wyciąga się do światła, tworząc długą łodygę. Haze to z kolei nasiona konopi indyjskiej, osiągające w okresie kwitnienia bardzo wysokie plony. Hodowla marihuany każdego z typów nasion wymaga wcześniejszego zapoznania się z listą warunków, które powinien spełnić hodowca, by kiełkowanie nasion przebiegało bez zakłóceń.

Jakich producentów konopi wybrać?

Odmiany seeds nasion marihuany znajdziemy u najlepszych światowych producentów. Dutch passion jest europejską firmą specjalizującą się w sprzedaży nasion różnych gatunków. Sweet seeds to jeden z najlepszych producentów hiszpańskich producentów, który stworzył pierwszą feminizowaną odmianę. Royal queen seeds jest natomiast jednym z najszybciej rozwijających się producentów nasion w Europie. Sensi seeds to najbardziej znany w Amsterdamie sklep z nasionami marihuany, który w swojej ofercie sprzedaży posiada pierwszorzędne odmiany konopne.

Female seeds to producent holenderski, specjalizujący się w odmianach feminizowanych. Sklepem przywodzącym uwagę kolekcjonerów jest barneys farm, gdyż ich ziarna holenderskie wyróżniają się wysoką jakością. Green house seeds jest jednym z najbardziej docenianych przez pasjonatów producentów nasion konopnych. Założyciel oraz właściciel marki został uznany za króla branży. Otrzymał wiele nagród za produkty z konopi indyjskich. Zapewniał plantatorom nasiona najlepszej genetyki, o warunkach uprawy dopasowanych do lokalizacji, logistyki i ich własnej wiedzy.

Gdzie zakupimy nasiona konopi?

W celu zakupu nasion marihuany warto udać się do sklepów internetowych, gdzie występuje wiele odmian marihuany. W sklepie z doradcą znającym się na konopiach dokonasz pewnego zakupu oraz masz możliwość odbioru osobistego przy wcześniejszym zamówieniu. Liczba nasion jest starannie wyliczona zgodnie z zamówieniem, a same nasiona mają najlepszą jakość.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *